Як розмножити троянду окуліруванням: покрокова інструкція

Троянди – це одні з найпопулярніших квітів на планеті. Але вирощування нових рослин може бути складним процесом, пише prostoway.

Одним із способів розмноження троянд є окулірування, яке дозволяє створювати точні копії троянди-батька.

Що таке окулірування

Окулірування – це метод, при якому ви використовуєте гілку троянди, яку хочете розмножити (називається «сортовим матеріалом») і приєднуєте її до іншої трояндової гілки (називається «підщепа»). В результаті рослина-підщепа підтримує та забезпечує живлення для рослини-дитини. Зрештою ви отримуєте нову троянду, яка є точною копією вашої прищепи.

Читайте також: Коли сіяти петрушку у відкритий ґрунт: найкращі дні для гарного врожаю

Що вам знадобиться

  • Сортовий матеріал (виберіть здорову та без пошкоджень гілку діаметром близько 6 мм та довжиною 10-15 см).
  • Підщепа (виберіть здорову гілку троянди, що добре розвинулася).
  • Гострий ніж чи секатори.
  • Шматочки плівки.
  • Гумові стрічки.

Підготовка підщепи

Виберіть здорову рожеву гілку, що добре розвинулась, і зріжте її так, щоб отримати ділянку довжиною приблизно 10 см. Зверху зробіть діагональний розріз під кутом 45 градусів, щоб створити паз. Потім зробіть другий горизонтальний розріз приблизно за 1 см від першого. Ви повинні отримати паз, де буде місце для вставки сортового матеріалу.

Підготовка сортового матеріалу

Виберіть здорову і без пошкоджень гілку діаметром близько 6 мм і завдовжки 10-15 см. Зверху на висоті близько 2,5 см від кінця гілки зробіть один горизонтальний розріз, щоб створити форму клину. Потім зробіть ще один розріз у тій самій точці.

Читайте також: Які дерева потрібно висаджувати навесні: поради садівникам

Окулірування

Вставте кінець клина сортового матеріалу в паз на підщепі і переконайтеся, що він щільно та стабільно сидить. Потім оберніть місце з’єднання гумовою стрічкою, щоб зафіксувати гілку та захистити.

Догляд за новою трояндою

Після окулювання приберіть плівку, якою ви закрили місце з’єднання. Нова троянда почне рости протягом кількох тижнів.

У цей період регулярно перевіряйте, що місце з’єднання залишається захищеним, і прибирайте будь-які пагони, які почнуть рости навколо нього.

Також не забувайте забезпечувати рослину достатньою кількістю світла, води та поживних речовин. Перед зимою переконайтеся, що рослина добре підготовлена до холодів, наприклад, накрийте її спеціальними матеріалами.

Окулірування – це чудовий спосіб розмноження троянд. Дотримуйтесь цієї простої інструкції, і ви отримаєте здорову та красиву троянду-копію вашої улюбленої троянди.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: