Коли садити кабачки за місячним календарем: поради городникам

Виростити баштанні – справа нескладна. Посадити їх можна через розсаду – якщо хочете ранній урожай, або ж висівати насіння прямо на грядку. Багато городників при цьому орієнтуються, в якій фазі перебуває Місяць – щоб овочі краще пішли в ріст, пише уніан. 

Коли садити кабачки у відкритий ґрунт у 2024 році згідно з місячним календарем – розповідаємо далі.

Коли садити кабачки – місячний календар

Питання перше – до якого числа можна садити кабачки?

Овочі починають сіяти у відкритий ґрунт на початку травня і роблять це протягом усього місяця і аж до третьої декади червня. Тут важливо орієнтуватися не стільки на календар, скільки на погоду. Ґрунт повинен прогрітися до 12-13°С і минути загроза поворотних заморозків. Якщо насіння посадити в холодну землю, воно проростатиме довго, а то й зовсім загниє.

Читайте також: Чим підживити моркву: дієве добриво

Кабачки радять сіяти в ті дні, коли Місяць у Тельці, Діві, Козерозі, Раку, Скорпіоні та Рибах:

  • у травні – з 16 по 22 число, 26, 27 і 30-31;
  • у червні – 3, 4 число, 8, 9, а також з 12 по 20.

Деякі городники примудряються за сезон виростити не один, а два врожаї цих баштанних – спочатку через розсаду, а потім посадкою в ґрунт.

Як садити кабачки насінням у відкритий ґрунт

Для початку виберіть правильну ділянку – ці овочі люблять сонце. Ґрунт попередньо слід розпушити на глибину 10 см, можна внести добрива – наприклад, 15 грамів аміачної селітри на кожен квадратний метр.

Читайте також: До 2050 року дві третини м’яса та молочних продуктів альтернативні продукти

Щоб насіння швидше зійшло, його потрібно замочити протягом кількох годин у чистій воді (без хлору), а потім проростити у вологій серветці.

Сіють насіння на грядці на відстані 50 см, щоб воно не заважало одне одному, на глибину 3-4 см. Можна в кожну лунку класти не одну, а 2-3 насінини – для перестраховки. Потім зайві паростки можна буде прорідити.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: