Коли садити перець навесні 2021: дата посіву овочевої культури

Перець висаджують через розсаду, оскільки молоді саджанці не переносять холод.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Солодкий перець – дуже смачний і корисний овоч, проте висаджувати його на ділянці вирішуються не всі. Це дуже примхлива культура, яка вимагає правильних умов посадки. Якщо посадити перець занадто рано, він не переживе заморозків і значна частина саджанців може загинути. У кліматичних умовах України перець садять через розсаду, оскільки українська весна погано підходить для вирощування насіння в грунті.

Коли садити перець на розсаду і у відкритий грунт

У перцю тривалий вегетативний період – між посівом насіння і його пересадкою в землю проходить близько 80 днів. Висівають перець на розсаду в наприкінці лютого або в першій половині березня. Насіння перцю замочують у воді або живильному розчині і висаджують в теплий грунт. Ящик з грунтом можна прогріти на батареї.

Земля для посіву перцю повинна бути родючою і містити торф і пісок. Ящик зі сходами ставлять в сонячне місце з температурою +17 градусів. Коли саджанці стануть досить великими, їх пікірують – тобто пересаджують в ящик побільше.

У грунт перець пересаджують з настанням стійкого тепла. Температура повітря повинна бути не нижче +15 градусів вдень і +9 градусів вночі. Дата пересадки залежить від того, наскільки теплою видалася весна. У південних і центральних областях України посадку в грунт проводять в наприкінці квітня або початку травня, а на півночі варто почекати до середини травня. 

Коли садити перець за місячним календарем

Багато дачників при посадці рослин враховують не тільки кліматичні умови, а й фазу Місяця. Деякі дні вважаються більш врожайними для посіву овочів, а в інші фази краще не проводити роботу з рослинами.

Сприятливі дні роботи з перцем за місячним календарем

Посів насіння перцю на розсаду: 13-16, 28 лютого, 1-2, 8-10, 18-22 березня.

Пікіровка розсади перцю: 3-4, 17-18, 21-22, 25-26, 30-31 березня, 4 квітня.

Висадка перцю в грунт: 8-9, 12-18, 24, 27 травня.

У ці дні не рекомендується працювати з перцем – вони вважаються неврожайними:

у березні: 2, 8-10, 16, 19-21, 23-25;

у квітні: 1, 7-9, 15, 22-24;

у травні: 6-8, 14, 21-23, 30.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: В Україні значно подорожчала білокачанна капуста

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: