На Тернопільщини виростили полуницю гігантського розміру

На Тернопільщині ягоду полуниці вагою 214 грамів виростив Михайло Апостол. Чоловік розповів Суспільному, що ці ягоди вирощує в себе на городі у селі Ласківці Теребовлянської громади.

Під полуниці виділив одну соту своєї присадибної ділянки.

“Висадив минулого року восени. Саджанці сорту “Роксана” брав у своїх сусідів Голодюків. Цього року навесні покропив полуниці розчином мідного купоросу і все. Нічим не підживлював, бо не хотів використовувати “хімії” і навіть практично не поливав, адже через свою зайнятість нечасто буваю в селі. А вона от вродила. За три дні зібрав 30 кілограмів. Думаю, причина такого врожаю — наші українські чорноземи”, – розповів чоловік.

Полуницю, яка була найбільшою за розміром, чоловік вирішив зважити. Вага показала цифру 214 грамів. Садівник подарував ягоду своїм онукам.

Читайте також: Чи потрібно підгортати томати: поради дачникам

За словами керівниці Національного Реєстру Рекордів України Лани Вєтрової, поки рекорду із вирощування найбільшої полуниці в Україні не встановили. Натомість жінка зазначила, що у світі полуницею-рекордсменкою вважають ягоду, яку виростили в Ізраїлі. Її вага була 290 грамів. Цю полуницю занесли в Книгу рекордів Гіннеса.

“У нас є особлива категорія рекордів — “Жива Природа”. Серед них є вирощені дивовижного розміру рослини. До прикладу, вага найбільшої капустини — 14 кілограмів 20 грамів, в діаметрі вона мала більше метра. Найбільша ягода лохини заважила майже 9 грамів. Її діаметр — 30,5 міліметра. Найбільша цибулина вагою 1,8 кілограма мала в обхваті 53 сантиметри. Такі рекорди можливі лише тоді, коли до природи ставишся з любов’ю”, – розповіла Вєтрова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: