“Незвичний гібрид”: вчені розповіли, що справжня морква була фіолетового кольору

Багато людей, які звикли до стандартної моркви оранжевого кольору, здивуються, дізнавшись про існування інших кольорів. Більш того, спочатку цей овоч зовсім не був помаранчевим: переважали фіолетові і жовті кольори.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Дикі види моркви існували десятки і навіть сотні тисяч років тому, а саме сімейство, до якого відноситься наша героїня, існує на планеті вже мільйони років. Незліченні види дикої моркви відрізнялися розміром, смаком і кольором: від жовтого до темно-фіолетового. Характерно, що більш темні види моркви виростали в азійському регіоні, а світло-жовті відтінки були поширені в Середземномор’ї.

Довгий час морква так і залишалася дикою рослиною: вона була відома людині, але вся увага наших предків була прикута до обробітку злакових і деяких інших одомашнених рослин. До моркви руки дійшли тільки близько 10 століття н.е.

Даний сорт коренеплоду поєднує в собі корисні речовини і вітаміни (антоціани, каротиноїди) азійської і середземноморської моркви, відрізняється великим розміром і солодким смаком. Не дивно, що саме помаранчева морква завоювала популярність у покупців. Але подекуди трапляється зустріти і екзотичну жовту або фіолетову моркву.

Джерело: сайт My discoveries

Читайте також: В Нідерландах створили унікальний безпілотний комбайн для збору рису (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: