Оси та шершні покинуть ділянку: 4 способи позбутися комах

Оси, шершні та інші жалкі комахи корисні на ділянці, оскільки полюють на багатьох садових шкідників. Однак отримати болючий укус не дуже приємно, а за наявності алергії навіть смертельно небезпечно, пише уніан

Ми розповімо, як позбутися ос у саду й удома, і надовго відлякати комах від ділянки.

Як позбутися ос у будинку

Якщо комахи постійно з’являються в будинку – найімовірніше, поруч із житлом розташоване їхнє гніздо. Найнадійніший спосіб, як позбутися ос назавжди – це знайти і прибрати осине гніздо. Зазвичай вулики розташовуються за стінами, під балконами і підвіконнями, в кондиціонерах і шафах, у коморах і підвалах.

Знайти гніздо можна, простеживши за польотом ос. Знайдений вулик знищують інсектицидом. Але не варто намагатися зробити це самостійно, інакше комахи одразу вас атакують. Краще звернутися до служби дезінцсекції свого міста.

Якщо гніздо не знайдено, то з поодинокими комахами можна боротися за допомогою спреїв-інсектицидів. Ефективні також клейові пастки проти комах. Також варто закрити щілини і негерметичні місця в стінах шпаклівкою або монтажною піною.

Читайте також: Городники розповіли, чому огірки цвітуть, а зав’язі немає

Як позбутися ос у саду за допомогою саморобної приманки

В саду позбутися комах можна за допомогою приманок із солодкою рідиною. Для цього розріжте навпіл пластикові пляшки і вставте верхню половину в нижню шийкою вниз. Ємності наповнюють водою з розчиненим цукром чи медом, або підсолодженим алкоголем. Оси залюбки залазять у такі пастки, де й тонуть.

Як відлякати ос неприємними запахами

Оси та шершні не люблять деякі різкі запахи. Місця, в яких часто з’являються комахи, можна обприскати такими речовинами:

  • ефірні олії;
  • оцет;
  • розчинник;
  • суміш води та засобу для миття посуду 3:1.

Також ос відлякує запах бензину та гасу. Проте з такими речовинами потрібно бути обережними – вони дуже пожежонебезпечні.

Читайте також: Чорні плями на листі троянд: що зробити, щоб квіти не опали

Як викурити ос і шершнів

Для викурювання комах із невеликих нежитлових приміщень використовують сірчані шашки. Такий дим відлякує не тільки бджіл і шершнів, а також гризунів і грибок.

Якщо на ділянці заселилися земляні оси, то біля їхньої нори розводять багаття, куди підкидають шматки гуми або пластику.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: