Посадка цибулі 2021: коли та як найкраще садити на ріпу й на зелень

Цибуля – сільськогосподарська культура, яку можна зустріти на будь-якому городі та дачній ділянці. Садити її можна під зиму та навесні.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Цибулю ріпчасту зазвичай вирощують за 2 роки. Спершу навесні одного року сіють насіння, з якого виростає сіянка (дрібні цибулинки). Навесні наступного року її садять у відкритий грунт і восени збирають велику ріпу. Однак виростити цибулини можна й за рік, якщо рано посіяти насіння.

Посів насіння цибулі на розсаду

Сіяти чорнушку (насіння ріпчастої цибулі) на розсаду починають наприкінці зими і до середини весни. Часто це роблять у другій половині березня.

Перед посівом насіння корисно замочити в розчині марганцівки (1 г на 1 л води) на 45 хвилин, після чого його слід підсушити. Якщо насіння було куплено у спеціалізованому магазині, протравлювати його не потрібно, адже виробник уже зробив це до реалізації.

Уже в середині травня, після загрози весняних приморозків, розсаду висаджують на постійне місце. Садити у відкритий грунт можна також одразу саму чорнушку.

Коли садити цибулю навесні 2021 року

Правильність вибору термінів посадки та хороший догляд – те, від чого залежить якість і кількість врожаю цибулі. Аби зрозуміти, коли можна висаджувати посадковий матеріал у відкритий грунт навесні, стежать за погодними умовами та температурою.

Хоч цибуля добре переносить низькі температури (до 1°С тепла), у теплому грунті вона росте активніше. До моменту посадки сіянки грунт повинен прогрітися до 10-12°С і підсохнути, у нічний час оптимальна температура – 2-5°С. Тому посадкові роботи слід розпочинати після того, як мине ризик приморозків.

Загалом у травні садити сіянку можна в будь-якій кліматичній зоні України, але можна робити це й раніше. Для висаджування цибулі важливіша не дата, а погодні умови.

Так, у південній частині України посадку цибулі у відкритий грунт починають із середини березня. Оптимальними строками для посадки сіянки у відкритий грунт є кінець квітня – середина травня.

Посадка цибулі за місячним календарем

Якщо брати до уваги місячний календар, то найбільш сприятливими днями, коли варто садити цибулю на зелень у 2021 році, вважаються:

березень – 3, 5, 8, 13-22, 24-28;

квітень – 1, 5, 8-10, 13, 18, 19, 24-28;

травень – 1, 2, 5-7, 10-17, 19-22, 24-25, 28 та 29.

Водночас найкращими днями 2021 року для садіння цибулі на головку за місячним календарем є такі:

березень – 1, 3-5, 8, 13-15, 19 та 28;

квітень – 1, 5, 8, 9, 13, 18, 19, 27 та 28;

травень – 1, 2, 5, 13, 15-17, 20, 24, 28 та 29.

Підготовка цибулі до висаджування

Спочатку треба перебрати маленькі головки, видаляючи м’які, великі та пошкоджені цибулинки. Цибулини також не повинні бути пророслими.

Рекомендують також розбирати сіянку на групи за розміром. Це потрібно для посадки окремо: чим більші головки, тим більшу відстань залишають між ними. До того ж більшу сіянку висаджують на 10-14 днів пізніше за дрібну.

Потім у посадкового матеріалу потрібно зрізати сухий хвостик (так цибулина швидше проросте). Також, як і насіння, сіянку перед посадкою у відкритий грунт можна замочити у вишневому розчині марганцю на 20-30 хвилин.

Підготовка ділянки під цибулю

Під цибулю рекомендується відводити відкриті сонячні ділянки з вологою родючим грунтом і глибоким заляганням грунтових вод.

Не варто садити цибулю сіянку на головку після моркви, часнику та огірків. Найкращими попередниками на ділянці є ранні сорти картоплі й капусти, сидерати, бобові, кабачки, гарбуз, томати.

За тиждень до висаджування у грунт вносять органіку, перекопують грунт і готують грядки. Безпосередньо перед посадкою грунт розпушують, видаляють усі бур’яни та їхнє коріння.

Як правильно садити цибулю

Під час вибору схеми посадки враховують сорт цибулі, зокрема, його кущистість. Для “пишних” сортів залишають між цибулинами більше місця.

Так, найчастіше для посадки цибулинок роблять борозенки глибиною до 10 см. При цьому відстань між рядами повинна бути 15-25 см.

Висаджують сіянку на відстані 7-8 см між дрібними цибулинами, не менш як 12 см – між великими. Заглиблювати цибулини слід “по плічка”, тобто на – 3-4 см, щоб посадочні екземпляри мали хороший контакт із грунтом.

Для підживлення та прискорення росту цибулі зверху можна злегка обсипати деревним попелом, а потім присипати грунтом.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: Стало відомо, які продукти найбільше подорожчали у 2021

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: