Посівний календар на січень 2022 року

За допомогою посівного календаря можна дізнатися найвдаліші дати для роботи в теплиці та на дачі.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Коли можна і не можна садити рослини у січні

Сприятливі дні для посадок та посівів: 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 23, 24, 25, 26, 29 та 30 січня.

Невдалі дні для посіву рослин і квітів: 1, 2, 3, 4, 5, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 та 31 січня.

Місячний посівний календар на січень по днях

1-3 січня – дні молодика. Роботи з рослинами не проводяться.

4-5 січня – не рекомендуються посіви та посадки більшості культур, а також поливи та підгодівлі.

6-7 січня – посів пасльонових і гарбузових культур, огірків, баклажанів і всіх видів капусти в теплиці. Проводиться мінеральна підгодівля і висадка розсади в теплицю.

8-10 січня – посадка цибулі, селери, петрушки на перегін, розпушування ґрунту. Видалення сухих і хворих гілок дерев. Поливи дуже помірні. Не рекомендуються пересадки рослин.

11-12 січня – сприятливі дні для посіву і посадки овочів на розсаду. Можна вносити хімічні та мінеральні добрива. Посів багаторічних квітів, побілка дерев.

Читайте також: “У пошуках Немо”: селекціонери вивели новий сорт різнокольорової картоплі

13-15 січня – не рекомендується посадка і пересадка рослин, а також поливи. Хороші дні для боротьби з хворобами й шкідниками, внесення добрив і обприскування отрутохімікатами.

16-17 січня – прополювання і розпушування ґрунту, видалення бур’янів і зайвих пагонів. Найбільш родючі дні в січні. Дозволені будь-які посадки та посіви, пікіровки рослин і рясні поливи.

18-19 січня – дні повного місяця. Роботи з рослинами не проводяться.

20-22 січня – посів в теплицю редиски, буряка, моркви. Перегін цибулі та петрушки на зелень. Боротьба зі шкідниками, прополювання, посів однорічних квітів.

23-24 січня – посів на розсаду ранньої капусти, моркви, петрушки, буряка, спаржі. Поливи, прищіпки, розпушування ґрунту. Не рекомендується замочувати насіння.

25-26 січня – посів багаторічних квітів і чагарників, зимове щеплення й обрізка сухих гілок. Полив і підживлення мінеральними добривами. Посів на розсаду огірків, перців, баклажанів і селери.

27-29 січня – посів петрушки, кропу, цибулі, салату, мангольда, цикорію. Посадка в’юнких і бульбоцибулинних квітів. Не рекомендується обрізати, пасинкувати та пересаджувати рослини.

30-31 січня – не рекомендується працювати з корінням рослин. Замочування насіння, посів ранньої зелені й моркви, прополювання і перекопування ґрунту, проріджування сходів. Посів багаторічних квітів і овочів.

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: