Сезон кавунів в Україні розпочнеться раніше

За прогнозами науковців, цього року перші врожаї кавуна фермерам вдасться зібрати на 2 тижні раніше звичного. Прогнозами стосовно перших врожаїв поділився директор Південної дослідної станції баштанництва НААН України Володимир Лимар, пише “Агро-Центр”.

“П’ять років тому ми досліджували технологію вирощування кавунів і динь в теплицях. Тоді перший урожай вдавалося отримати на початку червня. Але в зв’язку з глобальним потеплінням терміни дозрівання баштанних “зрушили” на два тижні. І тепер кавуни ранніх сортів, що ростуть під плівкою, можуть з’явитися на ринках вже 10-11 червня. А польовий кавун піде на продаж в першій декаді серпня, а не в середині цього місяця”,

— прогнозує Володимир Лимар.

Щодо закупівельної та роздрібної цін на майбутній урожай баштанних культур ні сільськогосподарські виробники, ні комерсанти нічого точно сказати не можуть. Ціноутворення залежатиме від урожаю кавунів і динь та рівня попиту на них.

З одного гектара квасолі українські фермери заробляють 200 тисяч

Безкоштовні саджанці: держава повертає гроші фермерам за горіхи

Разом з цим, у херсонських супермаркетах уже з’явилися перші кавуни, але за ціною 100 грн/кг. Покупці підозрюють, що така ціна зумовлена ​​необхідністю доставки кавунів з віддалених південних країн, де вони дозрівають швидше. Однак фахівці кажуть, що кавуни можуть бути й вітчизняними — з теплиці.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: