Що можна посадити на грядці після картоплі, а що – ні: пам’ятка для городників

Разом із весняним теплом стартували і роботи на городі. У людей з досвідом уже давно заведений свій порядок, що і за чим садити. Розглянемо, що можна посадити після картоплі, пише уніан.

Що можна посадити на грядці після картоплі

Поспішаємо втішити, що список того, що можна садити після картоплі, досить великий. Після картоплі на грядці можна посадити огірки, помідори, шпинат, цибулю, моркву, редиску, шавлію, базилік і різні зелені культури. Ми ретельніше розберемо найпопулярніші запитання городників-початківців, щодо цієї теми.

Так, багато хто цікавиться, чи можна садити буряк після картоплі? Так, ви можете садити буряк після картоплі, оскільки ці рослини не конкурують одна з одною за поживні речовини в ґрунті. Однак рекомендується дотримуватися ротації культур для запобігання захворювань рослин і поліпшення складу ґрунту.

Крім того, варто знати, чи можна садити цибулю після картоплі. Можливо, це когось здивує, але такий варіант вельми кращий, оскільки це допоможе поліпшити структуру і врожайність цибулі. Далі розглянемо, чи можна садити після картоплі моркву

Моркву після картоплі садити можна, оскільки це різні види рослин з різними потребами в поживних речовинах і різним розподілом кореневої системи в ґрунті. Крім цього, чергування посадок допомагає запобігти розвитку шкідників і хвороб.

Читайте також: Поради, як посадити моркву, щоб збільшити її врожай удвічі

Які овочі не можна садити після картоплі

Тепер перейдемо до того, що не можна садити після картоплі. Проблема може виникнути, якщо садити рослини одного сімейства на одній ділянці землі, оскільки це може призвести до підвищеної вразливості до хвороб і шкідників. Рекомендується дотримуватися ротації культур для збереження родючості ґрунту і забезпечення здоров’я рослин.

Після картоплі не рекомендується садити баклажани, перець і навіть часник, оскільки вони можуть бути уражені хворобами, які могли залишитися від картоплі.

Окремо розглянемо, чому не можна садити часник після картоплі? Виявляється, що обидві ці культури чутливі до одного й того ж набору хвороб і шкідників. Це спричинить погіршення врожаю. Краще дотримуватися ротації культур і висаджувати часник на ділянці, де раніше не вирощувалася картопля, щоб запобігти можливим проблемам.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: