Штучна ялинка шкодить природі більше, ніж зрубана жива — дослідження

Штучною ялинкою потрібно користуватися п’ять-десять років, щоб мінімізувати вуглецевий слід.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Виробництво однієї штучної ялинки в середньому продукує 40 кг викидів вуглекислого газу. Позаяк штучні ялинки здебільшого виготовляють у Китаї, до цієї цифри слід додати викиди СО2, що утворюються під час транспортування морем, залізницею чи літаками. До того ж виробництво товарів із пластику продукує токсичні відходи, що можуть додатково забруднювати довкілля.Такого висновку дійшла британська організація Carbon Trust.

Тим часом вирощування живої ялинки займає шість-вісім років. Легальні новорічні ялинки давно вже не вирубують у лісі, а натомість вирощують на спеціальних фермах. У перші роки дерева активно підживлюють добривами, але поступово кількість заходів догляду зменшується, а потім від них відмовляються взагалі.

Жива ялинка заввишки до стелі, що гниє на сміттєвому полігоні, вивільняє в атмосферу близько 16 кг СО2. Якщо спалити її у промисловій печі або переробити на щепу чи мульчу, кількість викидів можна скоротити до 3,5 кг СО2. Утворена мульча вкриває ґрунт, робить його здоровішим, сприяє росту рослин, а розкладаючись, переважно залишає вуглець у ґрунті.

Штучною ялинкою потрібно користуватися п’ять-десять років, щоб мінімізувати вуглецевий слід.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: Поляки вивели новий сорт малини, ягоди якої можуть зберігатися місяць

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: