Скільки разів за сезон потрібно підгортати картоплю: поради агрономів

Вирощувати картоплю нелегко, бо вона вимагає особливого догляду. Дуже важливо вчасно та правильно провести підгортання. Також, важливо знати, скільки разів за сезон варто проводити цю процедуру.

Про це пише Книга порад.

Щоб підвищити врожайність картоплі, дотримуйтесь певних правил та порад.

Підгортати картоплю слід більше, ніж інші овочі. Це допоможе збільшити врожайність на 30%. Підгортання проводиться хоча б двічі за сезон. Процедура допомагає в боротьбі з виляганням стебел, утриманні води в прикореневій зоні та зниженні рівня вимивання поживних речовин з ґрунту.

Терміни підгортання

Звертайте увагу на стан рослини та етап розвитку. Перше підгортання варто проводити, коли паростки досягнуть 10 см. Повторити процедуру слід через 2-3 тижні, коли стебла виростуть до 20-30 см. Третє підгортання проводиться перед початком цвітіння.

Читайте також: Як побороти фітофтороз і борошнисту росу за допомогою йоду

Під час цвітіння підгортання робити не слід, бо це негативно впливає на врожайність. Якщо до цвітіння підгортання не проводилося, зробіть це після цвітіння.

Одразу після проведення процедури поливати рослини не потрібно. Однак, можна провести мульчування в міжряддях, щоб волога довше затримувалася в ґрунті. Використовуйте солому, сіно або перепрілу тирсу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: