Сьогодні святкують міжнародний День охорони довкілля

Кожного року 5 червня відзначається Всесвітній день охорони довкілля. Цього дня увага всього світу привертається до екологічних проблем.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Історія свята

Цей день було засновано у 1972 році Генеральною асамблеєю ООН на ознаменування початку роботи Стокгольмської конференції з проблем навколишнього середовища. Відтоді він відзначається щорічно.

Цим днем ООН намагається привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, адже його захист є одним із найважливіших факторів, що впливають на добробут народів та економічний розвиток у всьому світі.

Як святкують День охорони довкілля

Всесвітній день навколишнього середовища – глобальний захід ООН з охорони довкілля, який проводиться і відзначається тисячами спільнот по всьому світу. Кожного року він проходить на певну тему.

У 2021 році Всесвітній день навколишнього середовища буде присвячений темі відновлення екосистем і наших відносин із природою. Крім того, він стане офіційним початком Десятиліття ООН з відновлення екосистем на 2021-2030 рр.

Через втрату екосистем, наголошують в ООН, світ втрачає таких “поглиначів вуглецю”, як ліси і торфовища, а рівень світових викидів парникових газів лише збільшується. Тож, відродження лісів і торфовищ допомогло би скоротити розрив у рівні викидів на 25% до 2030 року.

Відновлення посадок місцевих порід дерев, своєю чергою, допоможе пом’якшенню можливих руйнівних наслідків потепління на планеті, зокрема, підвищення ризику лісових пожеж.

Загалом Всесвітній день навколишнього середовища це день, коли можна зробити щось особливе для Землі, організувавши якийсь захід як на місцевому, так і на більш глобальному рівнях. 

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: В Україні впала ціна на соняшникову олію: озвучено цифри

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: