Стало відомо, чи очікувати посуху в Україні
Погодні умови дуже сприятливі для розвитку ранніх зернових культур, на території України практично немає площ, яким загрожує посуха.
Детальніше про це розповідає Агроцентр.
Деталі: Про це повідомила керівниця агрометеорологічного відділу Гідрометцентру України Тетяна Адаменко агентству.
Коментар: “Якщо не зважати на локальні проблеми на кшталт граду або підтоплень, то ситуація дуже хороша, в землі прекрасний ресурс вологи. Практично немає площ, яким загрожує посуха, що в останнє десятиліття для України незвично“, – зазначила метеорологиня.
Вона уточнила, що наразі зарано оцінювати вплив погодних умов на врожайність зернових культур, оскільки їхня вегетація лише розпочалася.
За словами Адаменко, в Україні завершується період інтенсивних дощів (особливо сильних на півдні та південному сході країни), і 17-19 червня відбудеться зміна синоптичних процесів до періоду високих температур у денний і нічний час.
Вона уточнила, що в південних областях розпочалося визрівання озимого ячменю, для якого наявна кількість вологи в ґрунті може бути надмірною, але поки що передчасно говорити про суттєвий вплив цього чинника на його врожай. При цьому для розвитку на всій території України ключових експортних культур – кукурудзи та соняшнику – наразі достатньо і вологи, і тепла.
Керівниця агрометеорологічного відділу назвала низьку температуру повітря основним стримувальним чинником розвитку плодоовочевих культур, відзначивши недостатність даних про їхній стан у держструктури, оскільки вони вирощуються переважно в невеликих приватних господарствах.
Коментар: “Стримувальним чинником для плодоовочевих культур також є кількість тепла. Зниження температури вночі до 5-7 градусів за Цельсієм, а подекуди – й до 1 градуса за Цельсієм призводило до завмирання ростових процесів і припинення їхньої активної вегетації“, – повідомила Адаменко.
За її даними, після завершення періоду інтенсивних дощів цього тижня для плодоовочевої продукції встановиться оптимальний режим розвитку.
Джерело: сайт Агро Новини
Читайте також: В Україні стрімко скорочується кількість ВРХ — Держстат
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: