Стало відомо, який найдоступніший за ціною фрукт в Україні

Середня ціна цього фрукту в Україні, станом на липень 2020 року, 27,2 грн/кг.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Середня роздрібна ціна на банан у Києві станом на 30 червня – 1 липня 2020 року становила 27,2 грн/кг. Таким чином, банан був самим доступним за ціною серед фруктів та ягід – навіть трохи дешевше, ніж кавун і значно дешевше, ніж яблуко“, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН.

Коментар: Андрій Ярмак зазначає, банан став найдоступнішим фруктом через холодну весну, яка призвела до втрат урожаю ягід і фруктів, а також зниження врожаю яблука в Україні та Європі в цілому в минулому році.

Також, він повідомляє, що в 2019 році середня роздрібна ціна на банан в той же час року в Києві становила 27,5 грн/кг, в той час як яблуко в середньому продавалося по 19,4 грн/кг, а кавун – з 17,5 грн/кг. Таким чином, за рік середня роздрібна ціна на банан знизилася на 30 коп/кг або на 1%, в той час як середня ціна на яблуко зросла на 30,4 грн, або у 2,6 рази, а ціна на кавун – на 9,7 грн/кг або на 55%.

Слід підкреслити зростання цін практично на всі основні позиції фруктової корзини в Україні. Персик станом на початок липня 2020 року коштував у середньому на 37% дорожче, ніж роком раніше, малина – на 87% дорожче, а лохина – на 16% дорожче.

Джерело: сайт Agronews

Читайте також: Вчені довели, що тварини можуть передчувати землетруси

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: