Світові рекорди зернових – завдяки Україні

2020 рік може стати рекордним для виробництва зерна у світі. Вагомий вклад у це досягнення робить Україна.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Близько 2,7 мільярда тонн – такий світовий обсяг виробництва зерна очікується у 2020 році, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Це на 70 мільйонів тонн більше (або на 2,6%) порівняно з показниками рекордного 2019 року.

Основний обсяг прогнозованого приросту припаде на кукурудзу, заявляють експерти ФАО. У 2020-му цієї культури можуть зібрати на 64,5 мільйона тонн більше, ніж у 2019-му. Такий суттєвий плюс допоможе встановити ще один світовий рекорд – 1,2 мільярда тонн кукурудзи за рік!

Зауважимо, що роль України у світових рекордах дуже вагома, бо загалом цьогоріч у нас складна ситуація з виробництвом сільськогосподарської продукції – і зернових, зокрема. Країна протягом усього сезону потерпає від несприятливих погодних умов. Спочатку – малосніжна зима, потім – весняні заморозки, сильні посухи і рясні дощі. Як наслідок, по більшості аграрних позицій Україну чекає суттєвий мінус порівняно з минулими роками, а особливо з 2019-м, який був рекордним у багатьох секторах. 

Тих же зернових у 2020-му прогнозовано близько 65-68 мільйонів тонн – порівняйте з 75 мільйонами торік. Але несподівано у кукурудзі Україна встановить власний рекорд – очікується нині більше 39 мільйонів тонн, тоді як у 2019-му було 35,8 мільйонів.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: Чи подорожчає українська картопля: прогноз експертів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: