“У 10 разів вища врожайність”: названо переваги гідропонних теплиць в Україні

Урожайність овочів у теплицях, які працюють за технологією гідропоніки у 20 разів вища, ніж на відкритому ґрунті та у 10 разів вища, ніж у класичних теплицях.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Гідропоніка – це технологія, заснована на вирощуванні рослин без ґрунту, але в стерильному субстраті і з систематичним поливом спеціальним живильним розчином. У розчині містяться всі життєво важливі для рослини елементи рівно в тій пропорції, яка необхідна для досягнення максимального ефекту.

У рік для однієї рослини вистачає від одного до двох літрів поживної суміші, в залежності від розміру рослини.

Гідропоніка успішно застосовується з більшістю видов рослин, які вирощуються за допомогою держака або насіннєвим способом. А ось рослини з надто вразливою кореневою системою досить рідко приживаються, адже за ними потрібен ретельний догляд, а це може забезпечити не кожен садівник-любитель.

Одне з правил гідропоніки – краще пророщувати насіння і вирощувати рослину з нуля, ніж пересаджувати вже дорослу рослину.

Однак, якщо ви вирішили перевести свій сад на гідропоніку, то краще вибирати ті види, що відрізняються товстими і грубими корінням. Такі екземпляри адаптуються до нової системи з більшою ймовірністю.

Але більша частина рослин приживається чудово і рясно цвіте: монстера, фікуси, аспарагус, різні плющі, бегонії, кімнатні драцени і липи.

З плодових відмінно приживаються полуниця, томати і навіть банани. Практично всі овочі і фрукти можна вирощувати безпідставним способом, достатньо лише підібрати той різновид гідропоніки, що найбільш підійде для них.

Джерело: сайт Agronews

Читайте також: В Індії знайшли рідкісного чорного тигра (фото)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: