“У 6 разів перевищує середню врожайність”: Українські селекціонери створили новий сорт картоплі

Український Інститут картоплярства вивів сорт картоплі “Княгиня”, що дає урожай близько 100 тонн з гектара. Про це повідомляє пресслужба Національної академії аграрних наук України.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Про новий сорт

Коментар:За вирощування в науково-дослідних установах, елітгоспах, сортовипробуванні урожайність вітчизняних сортів сягає 40-50 т/га. Зокрема, урожайність сорту “Княгиня” на зрошенні у виробничих умовах становила 100 т/га“, – йдеться у повідомленні.

При цьому врожайність сорту “Княгиня” майже у 6 разів перевищує середню врожайність картоплі в Україні (17 т/га).

Про сорти картоплі в Україні

Як зазначається, станом на 2021 рік до Реєстру сортів рослин України занесено 196 сортів картоплі, 85 з яких – української селекції, 66 створені в Інституті картоплярства.

Коментар:Сорти відрізняються від закордонних аналогів високими адаптивними властивостями, посухо- та жаростійкістю, а також тим, що мають більш пролонгований період ефективного репродукування та високі смакові якості“, – повідомили у пресслужбі інституту.

Протягом 2016-2020 років до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в Україні, було занесено 20 нових сортів селекції від Інституту картоплярства.

Картоплярство є однією із пріоритетних галузей сільськогосподарського виробництва в Україні. За валовим виробництвом картоплі Україна входить в трійку провідних виробників у світі. За 2019 рік світове виробництво картоплі склало понад 371,3 млн т, з них 23 млн т було вирощено в Україні.

Джерело: сайт ШоТам

Читайте також: “На користь природі”: Україна переходить в режим paperless

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: