У Німеччині розробили натуральний пестицид, який не шкодить бджолам

Новий засіб з’явився внаслідок об’єднання вивчення генетичних даних рослин і нових методів селекції. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Одна із проблем використання синтетичних інсектицидів полягає в тому, що вони не лише вбивають шкідників, але й шкодять корисним комахам, наприклад бджолам, жукам і метеликам. Вода із залишками пестицидів стікає з полів у озера й струмки, що ставить під загрозу існування біорізноманіття цілих екосистем.

Група дослідників із Технічного університету в Мюнхені (TUM) розробила біодеградуючий пестицид, який поширює запах, що утримує небажаних комах на відстані.

За основу нового засобу професор Томас Брюк та його команда із відділу промислової біотехнології узяли тютюн — рослину, яка виробляє натуральний пестицид cembratrienol (скорочено CBTol).

Спочатку дослідники виділили частини геному тютюну, які відповідають за виробництво натурального репеленту. Потім вони додали їх у геном бактерій E. coli. Генетично модифіковані бактерії вирощують у великих бочках, після чого пестицид відокремлюють і використовують як спрей.

Дослідження вчених показали, що спрей cembratrienol може захистити від попелиць, але не токсичний для комах. Він також не накопичується в навколишньому середовищі. Ще один плюс — спрей має антибактеріальний ефект. Це означає, що його можна використовувати в якості нетоксичного дезинфікуючого засобу.

Дослідники вважають, що cembratrienol можна використовувати для захисту від патогенів, які викликають MRSA, а також від збудника пневмонії та лістеріозу.

За словами Брюка, новий натуральний пестицид може стати ключем до “корінної зміни захисту сільськогосподарських культур”, у якому увага буде приділятися не знищенню шкідників, а їх відлякуванню.

Джерело: сайт AgroNews

Читайте також: Україна збільшила експорт меду майже на третину

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: