У південних областях аграрії припинили посівну через аномальну спеку

На території Запорізької області склалися несприятливі агрометеорологічні умови для вегетації всіх сільськогосподарських культур. Через дефіцит ефективних опадів спостерігається інтенсивна втрата продуктивної вологи як із верхніх, так і з метрового шарів ґрунту, пише “Агро-Центр”.

За даними маршрутних обстежень, проведених метеостанціями області, у метровому шарі ґрунту під озимою пшеницею на 73% обстежених площ запаси продуктивної вологи знизились до недостатніх значень 7-72 мм при оптимальних 121-175 мм.

Безкоштовні саджанці: держава повертає гроші фермерам за горіхи

Іноземці інвестували в українське село більше мільярда доларів

Нашестя мошки: в Україні з’являються «нетипові» комахи (детально)

“На цей період така кількість доступної для рослин води є вкрай недостатньою для росту та формування повноцінного колоса. На окремих ділянках ситуація вкрай критична — кількість продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту на 20% площ становила всього 21-30% від норми. Верхній шар ґрунту, за даними обстежень, майже сухий”,

— йдеться в повідомленні Запорізької ОДА.

Фахівці відзначають, що в Запорізькій області склалися вкрай згубні для рослин умови. Під загрозою опинився врожай посівних культур. Так, аграрії змушені призупинити процес висадки посівних культур. Причиною тому стала аномальна посуха. Кількість вологи не дозволить колосьям нормально прорости і просто вб’є їх.

У той же час Запорізьку область продовжують охоплювати пожежі. Тільки за останню добу рятувальники отримали 14 викликів з повідомленням про загорання на відкритій місцевості – в лісопосадках, степах, луках, які також страждають від посухи. Тож у зв’язку з негараздам, які склалися через негативні для зернових погодні умови, запорізькі аграрії припинили посів пізніх культур.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: