У США селекціонери вивели новий сорт картоплі, якій не страшні морози

Більшість сортів картоплі погано переносять заморозки, особливо якщо трапляються різкі перепади температури повітря. Після періоду похолодання кущики важко відновлюються, що негативно впливає на врожайність. На щастя, наука не стоїть на місці, і вже з’явився сорт картоплі, якій не страшні морози.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Виведенням нового морозостійкого сорту картоплі займалися дослідники ARS та їхні партнери із США та Перу. Селекціонери вивели гібридний сорт картоплі із двох видів дикої картоплі, яка росте у Південній Америці. В результаті вдалося отримати рослину, якій не страшні різкі зниження температури повітря до мінусових показників.

Американський генетик та керівник дослідницького проекту з виведення морозостійких сортів картоплі Джон Бамберг розповів, що перед остаточним відбором сорту пройшли ретельне тестування, щоб визначити їхню стійкість до холоду.

Коментар: Як і у всіх видах картоплі потрібні були роки випробувань та відбору серед тисяч екземплярів, щоб обрати один, гідний бути новим сортом“, – зазначив вчений.

Нові сорти картоплі, яка не боїться заморозків, випробували у різних регіонах, усі вони показали не лише високу морозостійкість, а й гарну врожайність. Крім того, таку картоплю високо оцінили фермери, а також споживачі, які змогли скуштувати нові сорти.

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: