Україна б’є “овочеві антирекорди”: що буде з цінами

Цього року Україна стрімко збільшила імпорт овочів. Українці змушені купляти закордонні помідори й огірки навіть у розпал сезону.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Протягом перших п’яти місяців 2020 року Україна імпортувала 10,3 тисяч тонн огірків загальною вартістю 9,9 мільйона доларів. Це набагато більше, ніж за аналогічний період-2019 – на 47% в обсязі та на 82% за вартістю. Минулого року Україна завезла 7 тисяч огірків (на 5,5 мільйона доларів).

Подібна ситуація виникла і з імпортом помідорів. Цього року протягом січня-травня Україна завезла 54,9 тисяч тонн цих овочів (на 51,8 мільйона доларів), що теж значно більше, ніж за такий же період-2019 – на 16% в обсязі і на 68% за вартістю, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

Основними країнами-імпортерами є Туреччина і Польща. Проте, огірки до нас прибували ще й з Білорусі.

Чому Україна імпортує овочі?

Головним фактором є низькі врожаї, що спричинені несприятливими погодними умовами в другій половині весни.

Коментар: “Прохолода та проливні дощі в квітні-травні затримали дозрівання овочів у теплицях, відповідно пропозиція вітчизняної продукції на ринку була обмеженою, а ціни залишалися на високому рівні. Цей факт стимулював імпортерів продовжити закупівлю овочів з Туреччини, Польщі, Нідерландів та інших країн”, – пояснила директорка з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Експерти асоціації додають, що частка імпортних овочів на ринку України збільшується вже кілька років поспіль – навіть у розпал сезону.

Коментар: “Минулого року – через неврожай томатів в Україні – роздрібні мережі, аби уникнути дефіциту, активно закуповували продукцію з Туреччини. Цього сезону подібні “перекоси” не тільки збереглися, але й посилилися. Так, наприклад, Україна вперше за свою історію імпортувала огірок в липні”, – розповів виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

Загальна тенденція збільшення обсягів імпорту помідорів та огірків в Україну простежується вже протягом останніх п’яти років. До того ж, експорт цих овочів знижується.

Загалом, у 2019 році Україна експортувала:

  • 8,6 тисяч тонн помідорів (найменше за останні 5 років);
  • 3,8 тисяч тонн огірків (найменше за останні 3 роки);

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: На світовому ринку бананів колапс: що відбувається з цінами

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: