Україна є другою у світі за темпами зростання експорту лохини

Україна займає друге місце за показником темпів зростання експорту лохини серед двадцяти найбільших світових постачальників ягоди.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: За останні 5 років середній темп приросту поставок лохини з України, за даними офіційної статистики, становив 26,5% в рік.

Коментар: “Україні поки далеко до світових лідерів за обсягом і вартості експорту лохини, таких як Перу, Чилі, Іспанія, США та Марокко, проте вона активно нарощує обсяги експорту у вартісному вимірі, що дозволило країні потрапити в ТОП-20 вже у 2019 році”, – каже економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Він додав, що реальні темпи зростання могли бути вище, з огляду на певні поставки лохини під експортним кодом лісової чорниці. За темпами зростання Україна поступається тільки Перу, яка нарощувала експорт неймовірними темпами – на 38,9% за рік.

Також Ярмак підсумував, що серед ТОП-20 зіставні з Україною показники були тільки у Португалії, яка показала 25,3% середнього приросту експорту за рік. Порівняно швидко також зростає експорт у Сербії (21,4% в рік), ПАР (21,1% в рік) і Румунії (19% в рік).

Джерело: сайт Рубрика

Читайте також: Господар з Рівненщини виростив урожай маракуї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: