Українські фермери готові платити своїм робітникам більше, ніж іноземні

Українські фермери подекуди готові платити сезонним робітникам у півтора рази більше, ніж іноземні, а отже заробляти можна й без виїзду за кордон.

Детальніше про це розповідає Агроцентр

Про це розповіли в Чернігівській обласній державній адміністрації.

Коментар:За словами керівника кооперативу Андрія Білого, ягідництво – перспективний напрямок для розвитку малого бізнесу у сільській місцевості, який може стати генератором нових робочих місць. Іноземні фермери платять заробітчанам приблизно 800 гривень на день при умові виконання щоденного плану збору ягід 90-100 кілограмів. У сезон українські фермери готові платити 1200 гривень на день, якщо робітник буде працювати з такою ж продуктивністю. Тобто, в Україні є можливість заробити більше, не треба їхати за кордон“, – сказано у повідомленні.

В ОДА розповіли, що фермерське господарство “Ніжин Агроінвест” спеціалізується на ягідництві з використанням повного циклу виробництва: від вирощування саджанців, розсади і ягід малини, полуниці, обліпихи – до заморозки та продажу готової продукції. 

Господарство працює на ринку з 2014 року. Продукцію реалізує виключно на експорт. Причина – низький попит на заморожену ягоду у вітчизняних рестораторів. Серед іноземних партнерів – Голландія, Польща, Німеччина.

У 2019-му підприємство реалізувало понад 800 т замороженої продукції. З них 75% – це були ягоди власного виробництва, решта – придбані у дрібних фермерів.

У подальших планах “Ніжин Агроінвесту” – розвиток сільськогосподарської кооперації, автоматизація процесів вирощування якісного посадкового садово-ягідного матеріалу, яким забезпечуватимуться також аграрії.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Українські кондитери збираються створити унікальні органічні цукерки

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: