В Європі є ботанічна пивоварня, яка варить пиво з ялинок

Для виробництва партії освіжаючого зимового пива потрібно понад 600 кг голок.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Новорічні ялинки можуть бути не тільки прикрасою святкових днів і символом нового року. Якщо українці знають про варення з шишок, то про те, як варити голки з ялинок та сосен, навіть не здогадуються. Так, в одній з країн ЄС з голок хвойних дерев варять популярний напій — ялинкове пиво.

Йдеться про  Нідерланди, де  варять ялинкове пиво, використовуючи для цього голки з новорічних ялинок, які більше не потрібні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив радник із питань сільського господарства посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен.

Коментар: Ще у грудні 2018 року ця ботанічна пивоварня розпочала кампанію “Tree to Tipple”, збираючи ялинки у всіх охочих. Для виробництва партії освіжаючого зимового IPA потрібно понад 600 кг голок. Голки з дерев допомагали зривати вручну волонтери. І хоча для варіння зимового IPA Lowlander були потрібні лише голки, пивоварня повторно використовувала кожен шматок дерев у продуктах обмеженого тиражу, включаючи корки для Lowlander Botanical Brut“, — додає він.

У компанії закликають використовувати хвою і для приготування страв, розробивши довідник із рецептами.

Коментар: Це чудовий приклад руху компанії у напрямку кругової економіки. “Спільно вирішимо глобальні виклики” — нове гасло Нідерландів. Сподіваюся, подібні приклади у короткостроковій перспективі зможемо побачити і в Україні“, — відзначає Рейнауд Наутен.

Джерело: сайт Agronews

Читайте також: У Грузії домашня собака народила зелене цуценя (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: