В оранжереї Запорізького ботанічного саду почав квітнути жасмин (фото)

Окрім цієї рослини зараз у ботанічному саду квітнуть камелії та азалії.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: В оранжерейному комплексі Запорізького міського ботанічного саду квітне голоквітковий жасмин. Співробітники саду кажуть, що квіти цього жасмину можна побачити лише раз на рік і з’являються вони раніше листя – ще взимку.

У ботанічному саду нині квітне лише один кущ жасмину з шести. Квіти голоквіткового жасмину мають жовтий колір, діаметром близько 2,5 см. 

Вони з’являються раніше за листя, тому чагарник і отримав таку назву голоквітковий – розповідає лаборант Запорізького міського дитячого ботанічного саду Олександр Хвостов. Рослина стійка до холодів, не боїться морозів до -10°C. 

Коментар:Це досить цікаве явище і велика кількість людей, наших містян, приходить подивитися на нього. Квітнення його затяжне, починаючи від закладення квіткових бруньок до закінчення квітіння приблизно десь півтора місяці. У більшості рослин, які опилюються комахами, є запах, який вони виділяють. Але ця рослина вітроопилююча, тому, звичайно, запаху вона не має“, – додає Хвостов.

Жасмин голоквітковий доквітне за 2-3 тижні. Окрім цієї рослини зараз у ботанічному саду квітнуть камелії та азалії. А вже з березня почнуть розпускатися проліски – розповідають співробітники ботанічного саду.

Джерело: сайт Суспільне

Читайте також: “Кішка, яка пережила 90-сті”: у Рівному проживає кицька довгожителька

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: