В Україні ягідники можуть втратити більше 30% майбутнього врожаю

Задовго до початку нового сезону лохини в Україні від виробників почали надходити повідомлення про істотні втрати врожаю даної ягоди. Причому, представники комерційних господарств в основних регіонах виробництва вже на даний момент озвучують втрати майбутнього врожаю від 30% і більше. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: При цьому до уваги не беруться можливі додаткові втрати врожаю лохини внаслідок весняних заморозків, які як і раніше можливі.

Коментар: На 100% підрахувати втрати майбутнього врожаю лохини, та й інших ягідних культур, тільки від впливу умов перезимівлі рослини дуже проблематично. Також не можна не враховувати можливі наслідки майбутніх заморозків, які цілком вірогідні і в останній декаді квітня, і в травні поточного року“, – говорить Олександр Ярещенко з Інституту садівництва НААН України.

Умови перезимівлі лохини в період з грудня 2020 року по лютий 2021 р на думку фахівців East-Fruit, можна назвати задовільними. Занадто кардинальних температурних стрибків або збереження критично низьких від’ємних значень температури повітря протягом тривалого періоду часу не спостерігалося.

Даний факт підтверджують професійні виробники. Лише тільки місцями в різних регіонах країни, температура повітря опускалася нижче значення -30⁰С, але тільки на певних ділянках плантацій, і виключно в нічний час доби.

Коментар: Дійсно в окремо взяті дні цієї зими, ми фіксували зниження температури повітря на нашій плантації до -28⁰С і навіть до -30⁰С, і на окремих ділянках поля, при перших весняних обходах і детальному огляді бруньок, ми відзначили серйозні пошкодження насаджень. Але при цьому, повторні обходи тих же ділянок плантацій вже не показували таких критичних значень втрат, що і не дозволяє в даний момент навіть приблизно визначити всі можливі втрати майбутнього врожаю ягід“, – повідомляє Федір Прима, представник аграрної компанії “Еко-Парк”.

Як повідомили виробники лохини в Україні, навіть не знаючи загального відсотка втрат майбутнього врожаю ягід, можна з упевненістю заявити, що максимально погано перезимували більш пізні сорти лохини високорослої. 

Найбільш часто садівники згадували про найбільші втрати за такими сортами лохини, як “Чандлер”, “Спартан”, “Блюкроп”, “Аврора”, “Ліберті” і ін. А найбільш стійким до несприятливих погодних умов протягом останньої зими, на думку переважної більшості фермерів, виявився сорт “Дюк”.

Джерело: сайт East-Fruit

Читайте також: В Україні встановили світовий рекорд з озеленення планети (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: