В Україні подорожчає хліб і м’ясо: причини

Ціни на продукти зростають як у світі, так і в Україні. З початку року рекордно подорожчали цукор, соняшникова олія та яйця. До того ж продовжиться подорожчання хліба і яловичини.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це розповів економічний експерт Олексій Дорошенко.

Коментар:Після річного подорожчання почався тренд на зниження цін. По-перше, почали дешевшати сезонні овочі. По-друге, почали знижуватися ціни на яйця. Водночас українські виробники яєць стали знову виходити на європейські ринки, а це погано для внутрішнього споживача. Ціни на яйця просіли, але не сильно. Також у всьому світі спостерігається тренд подорожчання яловичини, і Україна не виняток. Це пов’язано зі скороченням поголів’я“, – говорить фахівець.

Поряд із цим, за його словами, не падають ціни на кукурудзу, олію і комбікорми. Вниз пішли лише ціни на пшеницю. Також Дорошенко назвав причини подорожчання хліба. 

Коментар:Минулого року ціни на пшеницю скакали. Сама сировина за останні кілька місяців подорожчала на 25%, а хліб – на 20%. Тобто, між сировиною і кінцевим продуктом різниця 5%. Тому ціни на хліб продовжують рости. Але пекарі говорять, що потенціал зростання цін становить 3-4%. Іншими словами, значного зростання цін на хліб не буде, оскільки попит на пшеницю не збільшується. Але говорити про те, що продукти найближчими роками будуть дешевшати, не варто“, – додав Дорошенко.

Також він зазначив, що ціни на фрукти 2021 року зростати не будуть. 

Коментар:Їх буде вдосталь, тому що не було заморозків і граду. Всі садівники готуються до хорошого урожаю. Ба більше, ціни навіть можуть знизитися. Цьогоріч ми побачимо хороший урожай яблук, груш, абрикос, черешень і різних ягід“, – сказав експерт.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: У країнах Євросоюзу незабаром в магазинах та ресторанах продаватимуть черв’яків

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: