В Україні селекціонери вивели унікальний сорт картоплі (фото)

Сорт картоплі “Солоха” зовсім недавно вивели селекціонери Інституту картоплярства (Київська область) НААН України, і він успішно приживається в умовах півдня України. Аграрії, які із задоволенням закуповують його насіння, кажуть, що новий сорт може давати по два врожаї на рік, по 40 т/га.

Детальніше про це розповідає Агроцентр

Завдяки незвичайному кольору, її охоче купують для приготування страв в кафе і ресторанах. Про це повідомила пресслужба НААН.

Коментар:Картопля не проросте в холоді та при посусі. Вологи в землі мало, ще є надія на березневі дощі. Краще пригальмувати ріст паростків. ­Розкласти картоплю в коморі, тонкі проростки обламати. З них врожаю не вийде. Нові виростуть товстіші. Також слід викинути картоплю, що вкрилася сухою гниллю“,- наголошує   заступник директора з наукової роботи з питань селекції та насінництва інституту картоплярства  Микола Фурдига.

В умовах зміни клімату українцям треба переходити на посухостійкі сорти. Вони майже не реагують на нестачу вологи в повітрі та ґрунті. В інституті вивели такі — Княгиня і Случ.

В Україні цього року бракує якісної насіннєвої картоплі. Перед купівлею слід перевірити сертифікати якості. Бо можна залишитися без грошей і хорошого насіння для наступного року“, – зазначає Микола Фурдига.

Джерело: Пресслужба НААН

Читайте також: Вчені знайшли першу бджолу, яка є самкою та самцем одночасно

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: