В Україні сильно зросли ціни на моркву 

Ціна на цей овоч в середньому у 3 рази вища, ніж рік тому. Утім, через попит виробники й надалі планують підвищувати вартість. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Про це пише Вголос. 

Причиною збільшення попиту на ці коренеплоди експерти називають активізацію закупівельної діяльності з боку великих оптових компаній та роздрібних мереж напередодні Нового року, а також завершення реалізації продукції з необладнаних сховищ.

Сьогодні фермери готові відвантажувати якісну моркву не дешевше ніж за 15-20 грн. Це в середньому на 11% дорожче, ніж раніше. 

Однак галузеві експерти наголошують, що тенденція зростання цін відзначається виключно у сегменті моркви високої якості, яку закуповують для тривалого зберігання.

Нагадаємо, в Україні споживчі ціни в листопаді зросли на 26,5% в порівнянні з листопадом минулого року. Головною причиною стала руйнація енергетичної інфраструктури.  У листопаді здорожчали яйця – на 10,6%, молоко та молочні продукти – на 2,9-2,4%, риба та продукти з риби – на 2%. Тим часом на 6,9-1,1% зменшилася вартість фруктів, продуктів переробки зернових, свинина, овочі, цукор.

Крім того, в Україні вперше від початку війни рівень споживчої інфляції сповільнився. Показник зменшився від 26,6% у жовтні до 26,5% у листопаді у річному вимірі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: