В Україні стрімко зникають дикі рослини — еколог

За словами еколога Володимира Борейка, найближчим часом Україна може втратити вісім видів рідкісних диких рослин.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: В Україні склалася критична ситуація з дикими рослинами, вберегти яких від знищення та зникнення не може навіть “Червона книга”. Таку думку висловив директор “Київського еколого-культурного центру” Володимир Борейко. 

Коментар: На жаль, практично ніде дикі рослини не розглядаються як цінні самі по собі, як такі, що мають право на існування. Дурна пропаганда диких рослин як корисних тільки через свої лікарські властивості або для прикраси власної дачі, яка велася довгий час, зіграла з ними злий жарт“, — написав Борейко.

Еколог наводить красномовні приклади того, як рідкісні дикі рослини потерпають від недбалого та злочинного ставлення до них людей.

За його словами,  щовесни браконьєри виривають в лісах близько 20–25 млн первоцвітів: пролісків, сон-трави, шафрану Гейфеля, білоцвіту. Збиток державі становить близько 1 млн гривень. Для кулінарних потреб у березні-квітні по-хижацькому знищується в катастрофічних масштабах черемша.

Дикі рослини також страждають через лісогосподарські роботи.

Коментар: Але справжня біда відбувається з дикими рослинами степів. Колись степова країна Україна їх повністю позбулася. Жалюгідні залишки степових ділянок у вигляді балок, курганів, валів, пагорбів нещадно розорюються або випалюються“, — звертає увагу Борейко.

За інформацією еколога, незабаром Україна назавжди втратить декілька видів рідкісних диких рослин. Це ужовник звичайний, хвощ великий, арніка гірська, біла лілія, плавун булавоподібний, гіацинтик блідий, ялівець звичайний, рододендрон жовтий.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: Через аномальне тепло в Україні прокинулися бджоли (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: