В українських річках спостерігається найнижчий за 100 років рівень води

Через дефіцит води в Україні у першу чергу постраждають аграрії. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр

У Держагентстві водних ресурсів України повідомили, що цього року в країні мають скоротити використання води. Її рівень в річках впав на метр-півтора. 

За словами в.о. глави держагентства Михайла Хорєва, обмежувальні заходи не пов’язані з подачею води. Першою на собі відчує водний дефіцит агросфера.

Хорєв пояснює, що у кожного користувача-аграрія є погодження на спеціальне використання води. Існують певні ліміти – саме вони й мають зменшитися на деякий період. 

Мова йде про зрошення – підведення води до полів, де не вистачає вологи. А в Україні стрімко збільшується кількість регіонів, де без зрошення вирощувати культури неможливо. 

Херсонська область взагалі може перетворитися на пустелю. Там аграрії заповнюють зрошувальні системи не з річок, а з штучних водойм, запаси яких теж скорочуються.

Коментар:У нас цього року була дуже посушлива зима та осінь, і зараз навесні практично не випадає жодних опадів. Десь маленький дощик … Цього недостатньо, щоб наситити ґрунт, який і так за час зими був абсолютно висушений“, – говорить начальник басейнового управління нижнього Дніпра Ігор Андрієнко.

Такого осінньо-зимового періоду не було останні 120 років, стверджують експерти. Рівень води у Дніпрі стрімко падає. Та ж сама ситуація з Россю, Сулою, озером Світязь, Шацькими озерами, пересихають і колодязі.

Коментар: Максимум добового припливу води до Київського водосховища сформувався на 30-31 березня величиною у 950 м3/с (норма 4200 м3/с) – це один із найнижчих максимумів за останні 100 років. Меншим був лише добовий приплив до водосховища в екстремально маловодному 1925 році – 892 м3/с“, – зазначають гідрологи. 

Через те, що аграріям доведеться скоротити використання води для поливу – не буде й рекордного врожаю – прогнозують фахівці.  

За найпесимістичними прогнозами екологів, через глобальне потепління степ дійде до Києва вже через 20 років. А через півстоліття Дніпро може обміліти вдвоє.

Джерело: сайт АgroTer 

Читайте також: Найкорисніший фрукт, який містить майже всі вітамінами

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: