Вчені вивели новий сорт пшениці, стійкішої до зміни клімату

Американські вчені повідомляють про створення пшениці, стійкої до хвороб і шкідників, яка володіє підвищеними поживними властивостями.

Детальніше про це розповідає Агроцентр

Коментар:Пшениця з підвищеним вмістом фруктанів може бути більш стійкою до зміни клімату в певних ситуаціях, наприклад, при підвищеному вмісті солей у грунті і низьких температурах“, – повідомляє дослідниця Корнельського університету Лінн Венстре.

Деталі: Фруктани – це довгі ланцюжки фруктози. На відміну від фруктози, фруктани не перетравлюються в травному тракті людини, що робить цей компонент джерелом корисної для організму клітковини.

Крім того, відносно новий метод селекції може прискорити створення нових сортів сільськогосподарських культур. Дослідниця і її колеги протестували варіанти цього методу, названого геномним відбором. Він використовує відносно невеликий “досвідчений” зразок окремих рослин.

Дослідники об’єднують фенотипування і генетичні дані з цього “досвідченого” набору рослин. Потім вони використовують ці дані для створення статистичної моделі, яка зможе передбачати характеристики рослин, наприклад, рівні фруктанів.

Вчені протестували два різні способи геномного відбору. Вони виявили, що один з методів привів до отримання пшениці з більш високим вмістом фруктанів за збереження геномного різноманіття.

Я думаю, що це найважливіше відкриття цього дослідження. Геномна селекція може бути використана для цілеспрямованої селекції за вмістом поживних речовин. Для виробників пшениці високофруктанові сорти володіють потенціалом стійкості до кліматичних стресів“, – зазначила Лінн Венстре.

Джерело: сайт Аgrotimes

Читайте також: На Львівщини фермер за власні кошти побудує стадіон у селі

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: