16-річну онкохвору жабу прооперували у Дніпрі

Щоб врятувати літню тваринку, ветеринарам довелося видалити уражені раком кістки.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Ветеринари у Дніпрі провели незвичайну операцію – рятували життя австралійської квакші.

Австралійські квакші або, як їх ще називають, літорії – безхвості земноводні із сімейства квакш, деревних жаб. У природі ці створення з довжиною тіла до 13,5 см мешкають в Австралії та Океанії.

Квакша на прізвисько Жабик прожила в сім’ї 16 років, коли її наздогнало захворювання. 

У ветеринарній клініці, де робили операцію, розповіли, що спочатку Жабика почала турбувати задня лапка. А коли власники звернулися до лікаря-герпетолога, з’ясувалося, що у тварини онкологія. Щоб врятувати тварину, ветеринари вирішили видалити кістки, які вразив рак.

Коментар: “Після огляду, цитології та проведеної рентгенографії лікар оцінив ступінь ураження шкіри та кістки. Вибір був зроблений на користь радикального хірургічного втручання – ампутації частини задньої кінцівки. Навіть, враховуючи всі ризики не перенести операцію, був шанс. Це значно збільшило якість життя пацієнта і не дало раку підніматися вище метастазами”, – розповіли у клініці.

Операцію проводили в особливих умовах: вологість повинна була бути підвищена, а температура – чітко відповідати необхідній. Окрім того, важливі були швидкість і достатнє знеболювання, а саму квакшу не можна було торкатися руками без рукавичок.

Коментар: “Руками торкатися до пацієнта категорично не можна, без рукавичок можна залишити опіки на тілі крихітки, людська температура тіла занадто висока для ніжної шкіри земноводного, тим більше важливо постійно зволожувати шкіру пацієнта”, – зазначили ветеринари.

Операція завершилася успішно. Зазначається, що завдяки зусиллям господарів Жабик прожив уже довше, ніж ці земноводні можуть прожити у природі.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: У США створили снеки, які не містять жодного алергену

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: