Бургер з сюрпризом: шахраї 6 років продавали дешеву конину під виглядом яловичини

У Франції судять бізнесменів за шахрайство. Вони продавали більш дешеве кінське м’ясо під виглядом яловичини для приготування фаст-фуду, пише “Агро-Центр”.

Два колишні менеджери французької м’ясопереробної компанії Spanghero і два голландських торговця м’ясом постали перед судом в Парижі  за звинуваченням у продажі дешевого кінського м’яса в якості дорожчої яловичини в готових стравах і бургерах, які продавалися в країнах по всій Європі.

Технології, що змінюють фермерство: кіберхлів і роботеплиця

Скандал і розшук шахраїв сягає своїм корінням 2013 року, коли в Великобританії виявили конину в заморожених гамбургерах. Причому, на етикетці кінське м’ясо іменувалося як “чиста яловичина”. Потім з’ясувалося, що м’ясо поставляла французька м’ясопереробна компанія Spangherо, яка, в свою чергу, закуповувалася у якоїсь бійні в Румунії через дві компанії, розташовані на Кіпрі і в Нідерландах.

Французьке агентство з захисту прав споживачів заявило, що шахраями було продано 540 тонн конини підприємству з виготовлення гамбургерів і ще 200 тонн фірма Spangherо використовувала для випуску своєї ковбаси, де кінське м’ясо також йшло як яловичина. У підсумку, конину під виглядом м’яса ВРХ продали в складі 4,5 мільйона готових страв, які розійшлися в більш ніж дюжині європейських країн.

На Волині Порошенко заявив фермерам, що пільгових кредитів не буде

Слідчі стверджують, що керівництво Spangherо прекрасно знало, що купує заморожене кінське м’ясо, і віддало розпорядження поміняти митний код на упаковці. Колишнього главу Spanghero Жака Ван Дена і колишнього директора заводу Патріса Монгійона судять разом з двома трейдерами з голландських і кіпрських фірм.

Скандал висвітлив проблему маркування продуктів харчування і складний ланцюжок поставок по всьому торговельному блоку ЄС, підірвавши довіру європейців до продуктів харчування. Тепер уряду доведеться пояснити упущення в контролі якості.

В Україні почав діяти закон про колективну власність землі

“Мій клієнт продав кінське м’ясо пану Ван Ден, бо він замовив конину. Він продав кінське м’ясо Пужолем за ціною конини, а Spanghero продав його як яловичину за ціною 1,50 євро за кілограм. Так що судіть самі, кому вигідно це злочин”,

— пояснив адвокат Фасена.

Чотирьом чоловікам пред’явлено звинувачення в шахрайстві з клієнтами і споживачами, і їм загрожує максимум десять років в’язниці і штраф в розмірі 1 мільйона євро.

Такого ще не було: збитки фермерів з анексованого Криму зросли на 70%

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: