Дослідники назвали рідкісних тварин, яких вдалося врятувати від вимирання

В рамках наукової роботи дослідники з англійської Університету в Ньюкаслі і організації BirdLife International з’ясували, скільки тварин людям вдалося врятувати з 1993 року.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Виявилося, що чимало – за кілька десятиліть захисники природи запобігли вимиранню 21-32 видів птахів і 7-16 видів ссавців. Так, серед врятованих тварин виявилися пуерто-риканський амазон (Amazona vittata), піренейська рись (Lynx pardinus) і кінь Пржевальського (Equus ferus).

Пуерто-риканські амазони це папуги, які живуть на карибському острові Пуерто-Рико. У 1975 році вони дуже ризикували повністю вимерти, тому що в природі їх налічувалося всього лише 13 особин. Протягом довгого часу папуги перебували в дуже скрутному становищі, поки в 2006 році їх не помістили в Державний парк Ріо-Абахо. Деякі особини залишилися в дикій природі і загинули в ході ураганів 2017 року. Якби люди не вирішили взяти їх під охорону, птиці б точно повністю зникли.

Доля коней Пржевальського виявилася ще складнішою. Уже в 1960-і роки їх зовсім не залишилося в дикій природі. Протягом декількох десятиліть вони перебували тільки в територіях які знаходяться під охороною. Рішучі заходи з відновлення їх популяції були зроблені тільки в 1990 році. Завдяки діям з боку людей, в 1996 році в дикій природі народилася перша за довгий час особина. Тепер в природі налічується близько 760 коней Пржевальського і більшість з них живуть в степах Монголії.

Джерело: сайт Hi-news

Читайте також: Фермерство майбутнього: як господарство на Кіровоградщини працює на електротракторі та вантажівці Tesla (фото)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: