“Фас, коронавірус!”: австрійські військові вчать собак винюхувати коронавірус

В Австрії військові вчать собак виявляти коронавірус.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Збройні сили Австрії розпочали навчання службових собак для виявлення в людей коронавірусної інфекції, навіть при безсимптомному перебігу хвороби.

Коментар: Те, що наші службові собаки можуть виявляти різні речовини, не є новим. Окрім собак, які виявляють зброю, у нас є також собаки для виявлення наркотиків, собаки можуть визначити по запаху вибухівку чи наркотики. Зараз знаходимося на етапі випробування собаки – шукача коронавірусу. Вона має “винюхувати” захворювання у людей“, – федеральний міністр оборони Австрії Клаудіа Таннер.

Наразі, проходить навчання лише з однією вівчаркою в ігровій формі. Тренування відбуваються за допомогою спеціальної трубки, у якій знаходяться молекули із запахом коронавірусу. 

З наступного тижня розпочнеться тестове випробування з використанням інфікованої захисної маски. Для забезпечення безпеки людей та собаки трубку, а також маску, обробляють ультрафіолетовим випромінюванням, яке деактивує віруси. 

Зауважимо, що випробувальна фаза навчання службових собак для виявлення коронавірусної інфекції у людей триватиме до кінця липня, після чого будуть оголошені результати. 

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Ціни на яблука в Україні падають – прогноз експертів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: