Люди знайшли рідкісного птаха, вид якого 170 років вважали вимерлим (фото)

Незвична подія сталася на індонезійському острові Борнео — місцевим мешканцям вдалося зловити та сфотографувати дуже рідкісну пташку чорноброву мишачу тимелію. Цей вид птахів вже понад 170 років вважають вимерлим. Він вид не потрапляв на очі вченим з 1840 року. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Протягом майже двох сотень років єдиним доказом існування виду залишався екземпляр з музейної колекції у нідерландському Лейдені. Його добули на Борнео в період між 1843 і 1848 роками, під час експедиції під керівництвом німецького геолога Карла Шванера.

Зазначається, що жоден азійський птах не залишався “втраченим” так довго. Деякі орнітологи вважали, що цей вид вже вимер.

Чорноброва мишача тимелія — невеликий птах із загону горобцеподібних, який пофарбований в сірі та коричневі тони та відрізняється потовщеним дзьобом і йде через око чорною маскою. Наразі рівнинні ліси на південному сході Борнео, де була виявлений загадковий птах, сильно постраждали від вирубки та пожеж. Це означає, що вид може бути дуже рідкісним.

Вчені планують відправитися в місця проживання птиці, щоб з’ясувати приблизну чисельність виду, його поширення і природоохоронний статус.

Джерело: сайт BirdingASIA.

Читайте також: В Австралії з барана, що заблукав у лісі, зістригли 35 кілограмів вовни (відео)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: