Молоко в Україні різко дешевіє всупереч світовим трендам

Ціни на молоко у світі зростають, а в Україні – падають. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока, паше “Агро-Центр”.

“Попри позитивні цінові тренди на світовому ринку закупівельні ціни на молоко в Україні продовжують опускатися. Найбільше зниження відбувається по молоку екстра ґатунку”,

— коментує аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко.

В першій половині квітня кілограм такого молока коштував 9,69 грн/кг з урахуванням ПДВ, що на 11 копійок нижче ціни другої половини березня. Загалом ціни коливалися в межах 9,90-9,40 грн/кг, в залежності від партії. Вищий гатунок в середньому купували по 9,36 грн/кг, що дешевше на 6 копійок, а перший подешевшав на 7 копійок — до 8,98 грн/кг.

Причин тому декілька. Найперше, це низькі експорті ціни на основні валютоутворюючі категорії — масло та сухе молоко. Продаж до прикладу, масла, скоротився в натуральному виразі на 35%, а в грошовому виразі на 38,4%. Середня ціна кілограма вершкового масла при експорті склала 4,1 дол./кг. Продажі сирного продукту так і не відновилися. Загальна виручка від продажу молочних продуктів на зовнішні ринки в першому кварталі скоротилася на 19%.

Навантажувачі на пульті: компанія Bobcat представила систему PnP (фото)

Білорусь більше не постачатиме пальне в Україну

Vicon представив нові граблі Andex 1304 Pro (фото)

“Погіршує ситуація посилення фактору сезонності. У березні ми маємо традиційний стрибок виробництва молока за рахунок господарств населення — +32%, в порівнянні з березнем”,

— додає аналітик.

Світові ціни на молоко ростуть з грудня минулого року. Це підтверджують усі світові аналітичні мережі. В Україні тенденція протилежна, а це говорить, щоб чим більше цей розрив буде поглиблюватися, тим суттєвіше зростання ціни ми будемо мати вже в літні місяці.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: