На Кіровоградщині працює унікальна ферма де розводять кіз альпійської породи

Ферма з назвою “Лісова коза” знаходиться на території колишньої колгоспної свиноферми на Кіровоградщині, пише “Агро-Центр”.

Працювати ферма почала у 2016 році, а перших кіз привезли вже у 2017 році. Першими жителями ферми будо корінне стадо кіз з Франції — 312 голів альпійської породи, з них 300 кіз і дванадцять цапів. Коли обирали породу кіз звертали увагу на продуктивність, фізіологію та здатність пристосовуватися до кліматичних умов України. Сьогодні фермери задоволені, що зупинили свій вибір саме на цій породі.

Ягнята замість учнів: у Франції в школу записали 15 тварин, аби уникнути скорочення класів

Зараз ферма має державний сертифікат племінного репродуктора. Молодняк користується популярністю по всій Україні.

В Україні виявили 500 підробок молочної продукції

Продаж кіз — справа прибуткова У молочному віці племінний молодняк швидко розкуповується за ціною 300—350 євро за голову. В сім місяців, коли ця порода досягає статевої зрілості й готова до розмноження, вартість виростає до 500 євро.

Експерти кажуть, що ціна таку ціну високоякісного племінного молодняка не можна назвати зависокою. На ринку вартість деяких порід сягає і 2,5 тисячі євро.

На ринках України продають заражене м’ясо

Додатковий дохід фермі приносить продаж молока. Молоко з цієї ферми сертифіковане як продукт вищої якості згідно з державними стандартами.

Проте, найголовнішим напрямком роботи “Лісовій козі” фермери вважають власне сироваріння. Твердий сир із козячого молока буде належати до преміум-класу. Вартість продукту стартуватиме від 600 до 900 гривень за кілограм. Висока ціна викликана високою собівартістю технології виготовлення.

“Ми робитимемо сири дуже широкої типології, від м’яких до твердих, з пліснявою і без, а також — оригінальні, власної рецептури та під власною зареєстрованою торговою маркою “Лісова Коза”.

— розповідає Олександр Романов, директор із маркетингу.

Голуби контрабандою з Молдови: вражаюча історія фермера (фото)

Фермери планують лише розширювати виробництво. Зокрема, з часом хочуть почати виробляти кисломолочні продукти, масло й, навіть, морозиво. А також, мріють про відкриття фірмових магазинів в Кропивницькому, Підлісному, а з часом — в інших містах України.

Уродженець Донбасу створив революційний корм для худоби (відео)

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: