На Прикарпатті створять екоферму з карпатськими буйволами та угорськими свинями-мангалицями

В селі Підлужжя, неподалік Івано-Франківська, є ферма, у стаді якої є шість буйволів карпатської породи. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: На фермі розводять угорських свиней-мангалиць, французьких міні овець, бурських кіз, віслюків. 

Як розповідає власник ферми Роман Яковин, тварини стали на фермі й гарною привабою для туристів. Тут облаштовані фотозони, де від весняного цвітіння саду й до осені особливо людно.

Коментар:Карпатські буйволи — дороге задоволення, адже одне теля коштує до 500 євро, доросла тварина — вчетверо більше. Зате буйволяче молоко дуже цінується за високий вміст білку, жирів, кальцію та інших мікроелементів, вітамінів групи А і В, значно менший вміст холестерину, ніж у коров’ячому. З нього виготовляють моцарелу“, — повідомляє Роман Яковин.

Фермер має на меті створити контактну екоферму та докупити буйволів. За словами прикарпатця, вільний випас тварин серед гарних краєвидів приваблює туристів.

Наразі фермер має в користуванні загалом 114 га: 8 га яблуневого саду та 15 га — насадження волоського горіха, 60 га орної землі. Решта — під пасовищем. Чудова база для тваринництва, яким Роман Яковин вирішив спочатку зайнятися суто для власних потреб: придбав декілька голів угорської сірої корови. Тепер поголів’я зросло до двадцяти. Є п’ять корів породи карпатська бура.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: Українські вчені створили унікальну колекцію гібридів кукурудзи

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: