На Тернопільщині подружжя фермерів відкрило першу сімейну ферму

Подружжя Василя та Наталі Безкоровайних відкрили першу сімейну ферму на Тернопільщині. Ферма “Молочний двір” знаходиться у селі Токи Підволочиського району, на ній утримують 12 корів, пише “Агро-Центр”, з посиланням на Газета “Сільський господар плюс”.

Родина Безкоровайних не вперше стикається з фермерством, адже обоє народилися в селі і з дитинства допомагали батькам господарювати.

Власне господарство пара розпочинала з однієї корови, а з кожним роком їхнє стадо поповнювалося новою чорно-рябою годувальницею.

Збільшити поголів’я родина вирішила влітку. Аби зробити ферму прибутковішою, а трудові затрати зменшилися, подружжя долучилося до проекту сімейних молочних ферм. На Західній Україні проект реалізовують компанія “УкрМілкІнвест” та кластер “Натуральне молоко”.

В Індії фермери страждають від нашестя бродячих корів

За допомоги проекту фермери обладнали корівник, переробивши стару стайню та створили всі умови для утримання худоби.

Стійло тварин оснащене гумовими килимками, в корівнику працюють вентилятори, а над кормовими столами встановили освітлення. Окрім цього, “Молочний двір” має славну міні-лабораторію та холодильник.

Найбільше полегшення відчула дружина Наталя, адже саме вона відповідала за доїння корів. Сьогодні це робить доїльний апарат.

Господарі розповіли, що зараз задоволені і надоями, і оплатою за молоко. Надалі планують розширити поголів’я до 15 корів. Подружжя каже, що їм це під силу, адже обробляють 17 гектарів землі, що дає їм власну кормову базу.

Отруєна річка: на Львівщині масово гинуть раки та риба

“Цю справу треба просто любити, – без пафосу і з притаманною сільською простотою каже Василь. – Всі ж за кордон не поїдемо?! Хоч я також спробував заробітчанського хліба. Працював у Польщі, Чехії. Але вдома – то є вдома. Та й у місті всім роботи не вистачить. Комусь і в селі працювати треба. Тут ти сам собі господар. На своїй землі.”

Хоч праця фермера і важка, але подружжя Безкоровайних любить її. Всю роботу на фермі вони виконують власноруч, на допомогу приходять лише доньки Маряна та Сніжана.

На Херсонщині фермер відібрав у селян пасовища для худоби (відео)

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: