Науковці з України розробили унікальну технологію вирощування осетрових

На сайті Національної академії аграрних наук України розповіли, про створення унікальної технології вирощування осетрових. Це пов’язано з тим, що зараз завдання зі збереження генофонду та відновлення чисельності осетрових і лососевих риб потребують особливої уваги, пише “Агро-Центр”.

“Занадто інтенсивна і неконтрольована промислова експлуатація осетрових запасів упродовж кількох століть та широкомасштабне порушення екологічних умов для їх природного відтворення, стали тими вирішальними чинниками, що призвели до катастрофічного зменшення чисельності популяцій. Схожа ситуація склалась і з представниками лососевих риб в іхтіофауні України”,

— ідеться в повідомленні.

На Львівщині збудують інноваційну норкову ферму

Сьогодні більшість видів осетрових занесені до Червної книги не лише в Україні, а й в інших країнах. Тому завдання зі збереження генофонду та відновлення чисельності осетрових і лососевих риб наразі потребують особливої уваги.

В рамках розробки нових технологій, науковці відпрацювали комбіновані методи формування та експлуатації маточних стад осетрових риб для вирощування плідників з використанням садкових рибницьких систем у водоймах за  природним температурним режимом у поєднанні зі штучним відтворенням риб, з регульованим режимом температури води. А також випробували технологічну схему індустріального рибництва з управлінням процесами гаметогенезу плідників, що дає змогу істотно прискорити процес вирощування високоякісного посадкового матеріалу осетрових риб, – повідомили в НААН.

Французький стартап вирощуватиме комах за допомогою роботів

Науковці вважають, що одним з головних пріоритетів ефективного ведення сучасного осетрівництва є підвищення рівня виживання осетрової молоді завдяки застосуванню удосконалених методів годівлі личинок риб у період вирощування до життєстійких стадій.

У Чорнобиль повертаються рідкісні тварини (ФОТО)

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: