Опубліковано прогноз закупівельних цін на живих свиней на 4–10 січня 2021 року

Аналітичний відділ Асоціації “М’ясної галузі” повідомив прогноз закупівельних цін на 04–10 січня 2021 року: 38–39 грн/кг на свиней живою вагою. Про це повідомила пресслужба Асоціації “М’ясної галузі”.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Першого тижня 2021-го року в Україні ціни на свиней можуть вирости на 1 грн/кг. Не дивлячись на складність 2020-го року, для м’ясної галузі і для свинарства 2020 рік був успішним. Нам спільно вдалося не допустити масових криз, які пережили і переживають свинарі ЄС, Канади і США через втрату ринків збуту, закриття м’ясопереробних заводів, зменшення продажу м’яса і свиней, падіння цін на свиней нижче собівартості.

Збалансована ціна на свиней в Україні стримала імпорт дешевої свинини, при цьому весь 2020 рік внутрішні ціни на свиней були і залишаються найвищими в Європі. Ще вища ціна на свиней в Україні в 2020 році призвела б до значного імпорту дешевої свинини, а далі перенасичення ринку пропозицією і значного падіння цін ще з середини 2020 року.

Глобальний ринок, частиною якого є і Україна – це гонки, виграє ефективніший, хто має нижчу собівартість. 2021 рік має стати роком підвищення ефективності в вирощуванні і зниженні собівартості до 35 грн/кг з ринковими цінами на зернові.

2021 рік не обіцяє бути простим. Асоціація “М’ясної галузі” спільно з Центром підвищення ефективності у тваринництві у рамках програми “Нове свинарство 2025” підтримує переробні підприємства  і свинокомплекси в умовах роботи 2021 року.

Джерело: сайт Agronews

Читайте також: Стало відомо, чи повториться у 2021 році минулорічна спека та посуха

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: