Пасічник з Вінниччини розповів як вплинула холодна весна на врожай меду
Віктор Кікавський з Ольгополя пасічник у сьомому поколінні, а цією справою займається понад 40 років. Має 100 бджолиних сімей. Суспільному він розповів, що за останні 10 років не пам’ятає такої холодної весни.
Зазвичай качає мед чотири рази за сезон: спершу — з фруктових дерев і ріпаку, потім — з різнотрав’я, акації, липи та соняшника. Але цьогоріч більшість квітів вимерзли через заморозки. Тож меду буде менше.
«Минулого року ми качали з 15 травня до 20, лише ріпаковий мед, але перед ріпаком коли цвітуть садки: яблука, вишня, груші, а кульбаба — то ми качали ранньовесняний мед», — сказав Віктор.
Торік у цей період уже качав перший мед — з фруктових садів та ріпаку. Цьогоріч через квітневі заморозки та перепади температури бджоли не змогли зібрати нектар.
«На кількість медозбору та бджіл впливає три фактори — сонячний день, температурний режим, тоді бджоли максимально заносять нектар у вулик», — розповів Віктор.
Оскільки стабільного тепла ще не було, вулики — а їх на пасіці 37 — запечатані медом лише на 30 %. Тож качати мед найближчим часом Віктор Кікавський не буде.
А еко-пасіці в селі Берізки-Чечельницькі 300 бджолиних сімей. Пасічник Анатолій Потапчук розповів, лише кілька днів тому, коли встановилася тепла погода і припинились дощі, поставив нові рамки, аби бджоли встигли зібрати нектар з ріпаку, поки той ще не відцвів.
За словами чоловіка, прогнозувати цьогорічну ціну на мед поки складно. Але з огляду на низькі врожаї, вона буде вищою, ніж торік. Є надія, що соняшниковий мед зможе компенсувати нестачу весняного.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: