“Понад 600 хворих”: в Індії молоко стало причиною смертельної хвороби

Понад 600 людей захворіли на невідому хворобу 10 днів тому в південному штаті Андхра-Прадеш в Індії. Згодом у їхній крові знайшли нікель та свинець.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Деталі: Про це повідомляє Al Jazeera. Експерт з Індійського інституту медичних наук Авр Мохан розповів, що нікель знайшли у зразках молока, що зібрали у місті Елеру. Але цієї сполуки у рідині не повинно бути. 

Мохан зазначив, що вчені поки не з’ясували, яким чином нікель міг потрапити у молоко, але, ймовірно, від пестицидів.

Коментар: “Вони (пестициди — ред.) могли бути у траві або чомусь іншому, що вживає худоба”, — сказав він.

Співробітники Національного інституту харчування також перевіряли зразки різних продуктів, зокрема курку, рибу, креветки та овочі. У деяких овочах виявили пестициди, але незрозуміло, наскільки вони небезпечні. 

У крові пацієнтів також виявляли свинець, але поки вченим не вдалося визначити, як в організм людей могла потрапити ця сполука.

Що це за хвороба?

Про неї повідомили 7 грудня. Тоді понад 200 людей госпіталізували, одна людина померла. Згодом хворобу виявили загалом у 615 людей. Наразі з лікарень виписали усіх пацієнтів.

Більшість людей відчували запаморочення, непритомність, страждали від головного болю та блювання. Результати тестів на коронавірус виявилися негативними.

8 грудня у крові хворих людей виявили нікель та свинець. Високий рівень свинцю в крові може порушити розвиток мозку, нервової системи й життєво важливих органів, таких як серце і легені.

А за даними органів охорони здоров’я США, вплив хлорорганічних пестицидів протягом короткого періоду часу може викликати судоми, головний біль, запаморочення, нудоту, блювоту, тремор, сплутаність свідомості, м’язову слабкість, невиразну мову, посилені слиновиділення та пітливість.

Джерело: сайт Громадське

Читайте також: Як відрізнити справжню ікру від фальшивої: радить експерт

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: