Прибуткова справа: фермер здає в оренду свої популяції бджіл

 З 2012 року Маріо Корманс здає в оренду свої популяції бджіл виробникам м’яких фруктів для запилення їх рослин, пише “Агро-Центр”.

Бджоли цікавили Маріо з дитинства. Обидва його діди працювали бджолярами. Коли йому було одинадцять років, він почав піклуватися про двох бджолиних сім’ях, і коли він, як частину своєї освіти в HAS, міг створити компанію, він серйозно заснував Imkerij Coremans. Тепер у нього 430 бджолиних сімей, які він здає в оренду виробникам фруктів – клієнтам по всій країні.

Коли Маріо Корманс входить в полуничну оранжерею, він відразу ж дивиться на квіти, щоб побачити, як іде запилення.

“Дивись, ця квітка опилен, тому що тут можна побачити дуже маленькі точки”.

Вигідний бізнес: в Україні виготовляють найдорожчу у світі ікру равликів

Професія бджоляра, ймовірно, викликає в уяві образ людини середнього віку, який наповнює банки медом, в той час як навколо літають бджоли, але Маріо не зовсім відповідає цьому уявленню. Продаж меду – це не його справа.

“Сектор бджільництва складається з різних галузей, таких як виробництво меду, продаж продуктів і т.д. Я зосереджений виключно на запиленні. Це частина головоломки в виробництві делікатесів: м’яких фруктів. Я думаю, що це дійсно круто.”

Маріо має чимало роботи, адже запит на запилення росте щороку. Він здає бджолині сім’ї виробникам.

“Навесні я вирощую маток, щоб розширити колонії і зберегти чистоту порід. Тепер я в основному представник. Мої бджоли готові заговорити. Це шість тижнів важкої роботи для бджіл. Влітку я я бджоляр, який відновлює бджолині сім’ї”.

Стало відомо, які країни найбільше імпортують українську рибу (інфографіка)

Вулики виглядають акуратно, тому що якість важлива для молодого бджоляра.

“Я роблю це, не тільки поставляючи правильно і вчасно, але я також поставляю чистокровних бджіл, які правильно виконують свою роботу. Садовод дійсно виграє від правильного запилення. Джмелі іноді викликають деформовані плоди, тому що вони мажуть запилювати, коли рослина ще не готова, але бджоли набагато точніші. Температура, рівні СО2, спектр світла і нектар квітів. Бджола починає працювати тільки тоді, коли всі фактори вірні. Як результат – фрукти хорошої якості”.

Бджоли також можуть виконувати свою роботу під світлодіодним освітленням.

“Рецепт світла іноді потрібно коригувати, тому що бджоли не бачать червоне світло, їх це мало турбує, а сонячне світло направляє їх назад до квітів і вулику.”

15-річному фермеру якого недавно пограбували, подарували 10 нових овець

Фермер може вибирати між великим асортиментом систем реєстрації культивування, Маріо повинен самостійно підтримувати свій бізнес в цифровому вигляді.

“Цей сектор застряг в 1980-х роках. У покоління мого діда було багато бджолярів, але покоління мого батька, схоже, пропустило бджільництво. Протягом десяти років залишиться тільки половина нинішнього числа бджолярів.”

“Вирощування м’яких фруктів в теплицях зростає. Уже багато років відомо, що бджоли можуть відігравати велику роль в запиленні, але де виробник може отримати цих бджіл, не так добре відомо. Сектор бджільництва зараз стикається з проблемою. Ринкова вартість правильного запилення в європейській культурі полуниці і раніше становить близько 1,05 мільярда євро на рік.”

Вигідний бізнес: як в Україні заробити на розведенні гусей?

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: