ТОП-5 найм’ясніших пород свиней

Розведення свиней – важка справа для починаючого підприємця. Складнощі при виборі породи, підтримка росту тварин, клопоти з документами. Однак високий попит на м’ясну продукцію і рентабельність з легкістю покривають всі витрати, тому інтерес до вирощування свиней серед бізнесменів не згасає, пише “Агро-Центр”.

Журналісти ресурсу Зерно.юа підготували підбірку найбільш мясних порід свиней.

Полтавська м’ясна

Високопродуктивна м’ясна порода білої масті. Виведена шляхом схрещування різних порід української та зарубіжної селекції. Вага дорослої свині: 216-240 кг, кнура – 300-350 кг. Продуктивність свиноматок: 10-11 поросят. Переваги: хороші м’ясні форми, невибагливість до їжі, висока плодючість, відмінний імунітет.

Фермер знайшов у свині безоар за 600 тисяч доларів

Уельс

Виведена в Англії. Щоб отримати породу, кнурів ландрас схрещували з довгими капловухими свинями. Породу розводять на Туманному альбіоні, в РФ і в Україні. Вага свиноматки: 215-230 кг, кнура: 290-320 кг. Один приплід: 10-11 поросят. Переваги: плодючість і міцна конституція.

Бджільництво: як заробляє вінницький фермер (фото)

Ландрас

Виведена в Данії на початку ХХ століття. Отримана в результаті гібридизації датської свині з англійської великої білої. Вага дорослої свині: 250 кг, кнура – близько 300 кг. Продуктивність свиноматок: 10 поросят. Переваги: прискорений синтез білка.

П’єтрен

Виведена бельгійськими селекціонерами в першій половині минулого століття. Отримана шляхом схрещування високопродуктивних свиней м’ясних порід. П’єтрен популярна в Західній Європі і Росії. Вага дорослої свині: 150-220 кг, кнура – 240-260 кг. Один приплід: 8-10 поросят. Переваги: стійкість до вірусних захворювань і ожиріння, хороший приріст ваги.

Дюрок

Виведена в північно-східній частині США. Щоб отримати цю свиню, схрещували кілька порід червоної масті. В результаті, з’явилися джерсі (поширена в штаті Нью-Джерсі) і дюрок (популярна в штаті Нью-Йорк). Порода зареєстрована в 1883 році. Вага дорослої свині: 240 кг, кнура – 320 кг. Один приплід: 8-10 поросят. Переваги: невибагливість, стійкість до стресів, витривалість, пристосованість до пасовищного утримання.

Канадці масово відмовляються від м’яса

Kateryna Kovalchuk

Журналіст ресурсу news.agro-center. Актуальні та не банальні новини про сільське господарство та фермерство :)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: