У Австралії папуги потерпають від алкогольного манго

В Австралії червонокрилі папуги наїдаються ферментованих манго, які опадають і довго бродять на сонці, від чого птахи п’яніють. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Про це повідомляє УНН.

Минулого тижня ветеринарна лікарня міста Брум вилікувала кілька пернатих після отруєння етанолом.

Коментар:Зараз ми вже бачили близько півдюжини птахів. Однак, на жаль, багато хто просто не потрапляє до клініки, тому що вмирає, перш ніж потрапити до людей”, — розповів ветеринар Пол Мерфі.

Зазначається, що поївши фруктів, папуги можуть кілька днів поводитися неадекватно і часто гинуть не лише від алкоголю, але й через власну “п’яну поведінку”. Вони залітають до будинків, сидять на підлозі, де їх можуть схопити кішки або інші хижаки.

Як розповідається в статі, червонокрилі папуги, імовірно, єдині птахи, на яких так впливає ферментація манго. Деякі науковці пояснюють, що манго загалом єдиний широко доступний фрукт в окрузі, який піддається сильній ферментації.

Читайте також: Україна планує запустити експорт картоплі в ЄС

Коментар: “Коли плоди дозріють, наступною фазою стає ферментація — цукор перетворюється на спирт. Цей процес робить ароматичні сполуки летючими, що приваблює птахів та інших тварин… Манго особливо унікальні, тому що вони дуже багаті на цукор і можуть виробляти велику кількість алкоголю. Тоді як низка інших тропічних фруктів більш водянисті”, — заявив доцент кафедри молекулярної біології рослин Університету Західної Австралії Майкл Консидайн.

Експерти радять місцевим жителям не забирати сп’янілих птахів додому, а відразу нести до ветеринара.

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: