У країнах Євросоюзу незабаром в магазинах та ресторанах продаватимуть черв’яків

Країни-члени Євросоюзу погодилися із пропозицією Єврокомісії вважати борошняних черв’яків (личинок хрущака борошняного) новою дозволеною їжею. 

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Вже незабаром ці комахи з’являться на прилавках магазинів і в меню ресторанів.

Єврокомісія ґрунтовно підійшла до процесу презентації борошняних черв’яків і скористалася аналітичними даними Європейської агенції з безпечності продуктів харчування за листопад 2020 року. 

У цьому звіті науковці вказали, що борошняні черв’яки у сушеному вигляді безпечні для вживання як їжа. Є лише одне застереження: не варто вживати цей продукт людям, які мають алергію на білки тваринного походження або глютен, що можуть бути наявні у черв’яках.

Комахи – альтернативне джерело білку

У Єврокомісії відзначають, що “використання комах як альтернативного джерела білку не є новим, їх їдять у різних частинах світу”. До 2018 року це дозволялося і в країнах Євросоюзу, але після запровадження “Регламент про нову їжу” кожен новий продукт має отримати спеціальний дозвіл від регуляторів. Борошняні черв’яки тепер такий дозвіл отримали.

На сьогодні Європейська агенція з безпечності продуктів харчування має ще 11 заявок на схвалення нової їжі, серед якої є й інші їстівні комахи, а саме – цвіркуни, чорнотілки і сарана.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: В Україні заборонили імпорт свиней з ЄС: причина та як це вплине на ціну

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: